Druhowie PTG „Sokół” Rymanów, tradycyjnie już, wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Tegoroczne, gminne obchody święta zaczęły się od Mszy Świętej w kościele parafialnym we Wróbliku Królewskim. Po mszy uformował się wielobarwny Orszak Trzech Króli, który przemaszerował do domu ludowego we Wróbliku Szlacheckim, gdzie odbyła się część artystyczna, przygotowana przez dzieci, młodzież i kapelę ludową „Rymanowianie” połączona ze wspólnym kolędowaniem.
Tam również była możliwość posmakować specjałów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich. W tegorocznym święcie Trzech Króli oprócz mieszkańców gminy Rymanów wzięli również udział samorządowcy, z burmistrzem gminy Rymanów, panem Grzegorzem Wołczańskim i wice burmistrzem, panią Beatą Suwałą Szczechowską, na czele. Obecni byli także: Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz oraz Starosta Powiatowy Jan Pelczar.
Święto Trzech Króli to potoczna nazwa Objawienia Pańskiego, które było jednym z pierwszych świąt, które ustanowił Kościół. We wczesnym chrześcijaństwie dzień ten obchodzony był na Wschodzie jako święto Bożego Narodzenia (w Apostolskim Kościele Ormiańskim jest tak do dziś), a także wspomnienie pokłonu Mędrców, Chrztu Pańskiego i przemiany wody w wino, w Kanie Galilejskiej. Było to święto Epifanii, objawienia się Boga całemu światu.
W Kościele łacińskim święto to zaczęto obchodzić od końca IV wieku jako święto niezależne od Bożego Narodzenia. Później wydzielono też święto Chrztu Pańskiego na niedzielę po 6 stycznia, a wspomnienie cudu w Kanie na drugą niedzielę zwykłą w roku. W związku z tym główną treścią święta w liturgii łacińskiej stał się pokłon Mędrców ze Wschodu, chociaż pozostałe aspekty, a więc Chrzest Chrystusa i wesele w Kanie są także wielokrotnie wspominane w tekstach liturgicznych.
W powojennej Polsce święto Objawienia Pańskiego było dniem wolnym od pracy do 16 listopada 1960 r. Potem zostało zniesione ustawą Sejmu PRL. We wrześniu 2010 rozpoczęto prace legislacyjne nad ponownym przywróceniem dnia wolnego. Odpowiednią ustawę uchwalił Sejm RP. Ustawa została podpisana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i od roku 2011 święto Trzech Króli ponownie jest dniem wolnym od pracy. Święto jest również dniem wolnym od pracy między innymi w trzech landach niemieckich (Badenii-Wirtembergii, Bawarii i Saksonii-Anhalt), w Austrii, na Cyprze, w Chorwacji, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Słowacji, Szwecji, Wenezueli i Włoszech.
W wielu miastach w Polsce uroczystość Objawienia Pańskiego świętowana jest przez Orszak Trzech Króli: uliczne jasełka, połączone ze wspólnym kolędowaniem rodziców i dzieci