2 czerwca 2024 roku, w 98. rocznicę śmierci Anny Potockiej z Działyńskich (2.06.1926), delegacja druhów z PTG „Sokół” w Rymanowie wzięła udział w Drodze Krzyżowej, która prowadzi na Górę Kalwarii (416 m n.p.m.), gdzie w 1745 roku wybudowana została kaplica Grobu Pańskiego jako wotum dziękczynne za powrót do zdrowia wojewody Ossolińskiego.
W wieku XIX właściciele Rymanowa - Potoccy wybudowali na Kalwarię murowane z cegieł stacje Drogi Krzyżowej. Wewnątrz nich umieszczono płaskorzeźby ze scenami Męki Pańskiej, wykonane w 1876 roku, w Zakładzie Meyera w Monachium. Podczas II wojny światowej, w 1944 roku, podczas walk o wyzwolenie miasta, stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zostały zniszczone. Kalwarię odbudowano w 1981 roku.
Anna Potocka z Działyńskich była najmłodszą córką powstańca listopadowego i posła, właściciela Kórnika, Adama Tytusa Działyńskiego, i siostrą powstańca styczniowego Jana Kantego. Prężnie działała społecznie. Wraz z mężem hr. Stanisławem Potockim, 16 sierpnia 1876 roku, założyła uzdrowisko Rymanów – Zdrój, kiedy to podczas spaceru z dziećmi, jeden z synków Józef Marian Potocki, odkrył źródło leczniczej wody.