18.jpg
24.jpg
27.JPG
30.jpg
6.jpg
biathlon.jpg
narciarstwo-biegowe.jpg
schowek01.jpg
schowek03.jpg
schowek041.jpg
skanowanie0003.jpg
strzelectwo.jpg

W dniach 6-9 czerwca 2024 roku, na świeżo wyremontowanym stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rymanowie, odbyły się Ogólnopolskie Zawody Niewidomych i Słabowidzących w Biathlonie Letnim. Organizatorem zmagań osób z niepełno sprawnościami był Związek Kultury Fizycznej OLIMP w Warszawie i Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Rymanowie przy współpracy z GOSiR Rymanów i Burmistrzem Gminy Rymanów, panem Grzegorzem Wołczańskim.

Funkcję kierownika zawodów odpowiedzialnego za przebieg sportowej rywalizacji oraz sędzią głównym zawodów był prezes PTG „Sokół” Rymanów, druh Kazimierz Cetnarski. Z roli wolontariuszy doskonale wywiązali się harcerze z SP w Rymanowie:  Zofia Staniszewska, Ilena Wołczańska, Jagoda Osękowska i Kamil Dąbrowski oraz druhowie PTG „Sokół” w Rymanowie: Paweł Olejko, Weronika Zając, Karol Ziajka i Izabela Cetnarska-Czyż.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach: „młodzik”, „junior” oraz „senior” kobiet i mężczyzn. 7 czerwca rozegrano bieg długi z czterokrotnym strzelaniem, a 8 czerwca bieg krótki z dwukrotnym strzelaniem. Podczas ogólnopolskich zawodów w Rymanowie rywalizowali zawodnicy z klubów osób niewidomych i słabo widzących z: Przemyśla, Krakowa, Częstochowy, Bielsko – Białej i Chorzowa.

Wszyscy uczestnicy biathlonowych zmagań zakwaterowani zostali w hotelu „Dwór Ostoia w Klimkówce, gdzie do dyspozycji mieli m. in. basen i kręgielnię. W wiekowym parku należącym do hotelu odbyła się również gala medalowa. Ogólnopolskie Zawody Niewidomych i Słabowidzących powróciły do Rymanowa po czteroletniej przerwie.