18.jpg
24.jpg
27.JPG
30.jpg
6.jpg
biathlon.jpg
narciarstwo-biegowe.jpg
schowek01.jpg
schowek03.jpg
schowek041.jpg
skanowanie0003.jpg
strzelectwo.jpg

W piątek 10 maja 2024 roku „PTG Sokół 1893 w Mielcu” zorganizowało zawody w dwuboju obronnym, które odbyły się w ramach Sokolego Pikniku Militarnego, przy współudziale Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu. W rywalizacji sportowo-obronnej wzięło udział siedem drużyn. Cztery z PTG Sokół z Międzybrodzia Bialskiego w Gminie Czernichów, dwie z PTG Sokół w Rymanowie oraz jedna drużyna z Mielca.

 Zawodnicy rywalizowali w sprawnościowym torze przeszkód przygotowanym w sali gimnastycznej w Sokolni oraz na wirtualnej strzelnicy ZS Groszkowskiego, strzelając z broni KBKAK do celu wirtualnie oddalonego o 25 m. Najlepszym zespołem okazała się drużyna nr.1 z PTG „Sokół” Rymanów, przed PTG „Sokół” 1893 w Mielcu. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna nr.1 z Międzybrodzia Bialskiego. Druhowie z Rymanowa zdobyli również większość czołowych miejsc indywidualnie. W kategorii najlepszy strzelec triumfowali: wśród dziewcząt I miejsce  Oliwia Czekaj z Mielca, II miejsce Aneta Sokołowska z Rymanowa, III miejsce Anna Dudek z Rymanowa. Wśród chłopców najlepszy okazał się Rodion Tkaczenko z Rymanowa. Miejsce II Illija Dykun z Rymanowa, na miejscu III uplasował się Oskar
Grabski z Międzybrodzia Bialskiego. Najlepsi otrzymali z rąk Zbigniewa Bochenka prezesa PTG „Sokół 1893” w Mielcu puchary i dyplomy, natomiast wszyscy uczestniczący w zawodach otrzymali pamiątkowe koszulki. Zarówno dla zawodników jak i opiekunów zapewniony był również poczęstunek.