18.jpg
24.jpg
27.JPG
30.jpg
6.jpg
biathlon.jpg
narciarstwo-biegowe.jpg
schowek01.jpg
schowek03.jpg
schowek041.jpg
skanowanie0003.jpg
strzelectwo.jpg

W dniach 18-20 kwietnia 2024 roku, siedmioosobowa drużyna z klas wojskowych LO w Rymanowie wzięła udział w Spartakiadzie Sportowo – Obronnej Klas Wojskowych na poligonie Centrum Szkolenia Klas Mundurowych, w Nowej Sarzynie. W zmaganiach wzięły udział drużyny z 19 szkół o profilu wojskowym, z woj. podkarpackiego. Młodzież rywalizowała w konkurencjach, takich jak:

- bieg na dystansie 3km w pełnym umundurowaniu (decydował czas uzyskany przez ostatniego zawodnika z danej drużyny)

- rzut granatem RG 42 z transzei do celu umiejscowionego w odległości 15m (prostokąt 2m x 1m za 3 pkt. i prostokąta 5m x 2m za 1 pkt. Rzut niecelny – 0 pkt.)

- pisemny test o alarmowaniu i ostrzeganiu

- udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym oraz przenoszenie rannych

- przenoszenie skrzyni z amunicją (30 sztuk) z samochodu do wyznaczonego celu i z powrotem

- strzelanie z pistoletu kulowego do celu na odległość 15 m

- strzelanie z pistoletu laserowego  na strzelnicy wirtualnej

Spartakiada zakończyła się zwycięstwem uczniów z ZSL w Leżajsku, którzy będą reprezentować Podkarpacie podczas zawodów centralnych. Wszystkie drużyny zostały uhonorowane wyróżnieniami, a każdy z uczestników otrzymał dyplom z wyróżnieniem za udział w sprawnościowych zawodach sportowo – obronnych.

Zawody były doskonale przygotowane i perfekcyjnie przeprowadzone, co wielokrotnie podkreślali uczestnicy rywalizacji i ich opiekunowie, przez: Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji Ośrodek Zamiejscowy w Rzeszowie, Zakłady Mechaniczne Tarnów, Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku i Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nisku pod Patronatem Honorowym Wojewody Podkarpackiego. W drużynie rymanowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego wystąpili: Joanna Such, Weronika Dudek, Hubert Rajchel, Jakub Krukar, Sebastian Litarowicz, Artur Łonyszyn i Filip Drożdż.