18.jpg
24.jpg
27.JPG
30.jpg
6.jpg
biathlon.jpg
narciarstwo-biegowe.jpg
schowek01.jpg
schowek03.jpg
schowek041.jpg
skanowanie0003.jpg
strzelectwo.jpg

Od momentu reaktywacji gniazda w 2016 roku członkowie TG „Sokół” w Szamotułach świętują w styczniu rocznicę założenia gniazda. W 2022 roku przypada dokładnie 135. rocznica tego wydarzenia. W związku z tym druhowie zapraszają na uroczystą akademię z wątkami historycznymi, która odbędzie się 15 stycznia 2022 r. Patronat nad wydarzeniem objął portal wSokole.pl.

 

 

Zwieńczeniem uroczystości będzie koncert chóru Cantabile pod dyrekcja Remigiusza Skorwidera. Honorowy patronat nad uroczystością objął Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński. Mimo trudnej sytuacji sanitarnej wierzymy, że poprzez organizację wydarzenia uda się tchnąć patriotycznego ducha w szamotulskie lokalne środowisko.

6 stycznia Roku Pańskiego 1887 w restauracji „U Bogusia” w Szamotułach odbyło się spotkanie obywatelskie, na którym omówiono bieżącą sytuację społeczno-polityczną. Wynikiem spotkania była decyzja, by wzorem działaczy lwowskich założyć w Szamotułach Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”. 13 stycznia złożono odpowiedni wniosek, a 28 stycznia 1887 r. policja pruska wydała odpowiednie poświadczenie. Koncert jubileuszowy ma na celu upamiętnienie tego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Sławomir Hazak
Prezes TG „Sokół” w Szamotulach