18.jpg
24.jpg
27.JPG
30.jpg
6.jpg
biathlon.jpg
narciarstwo-biegowe.jpg
schowek01.jpg
schowek03.jpg
schowek041.jpg
skanowanie0003.jpg
strzelectwo.jpg

W minioną sobotę, 28 października, w Gliwicach odbyły się 8. Mistrzostwa MMA przygotowane przez Stowarzyszenie MMA Polska. Wydarzenie przyciągnęło ponad siedmiuset amatorskich zawodników rywalizujących w mieszanych sztukach walki. Podczas 8. Mistrzostw MMA zawodnicy z całego kraju konfrontowali się w pięciu klatkach w kategoriach juniorów, seniorów i kadetów.

Na zawody zgłosiło się 731 osób, z tego blisko 70 pań. 289 osób zapisało się do walk w kategoriach kadetów, czyli młodzież od 12 do 18 roku życia. Juniorów (18-21 lat) zgłosiło się 163, a seniorów, czyli osób powyżej 21. roku życia, zapisanych zostało 279. Po ostatecznej weryfikacji związanej z wagą, wymaganymi badaniami i dokumentami, do współzawodnictwa zostało dopuszczonych ponad 632 zawodników i zawodniczek reprezentujących ponad 150 klubów. Przez cały dzień w pięciu klatkach odbyły się 572 pojedynki. Były to największe amatorskie zawody MMA w historii kraju. 

Z Mistrzostw Polski MMA, w Gliwicach, wracamy z cennym doświadczeniem ,zarówno Jan Rajchel jak i Szymon Penar ostatecznie zajęli miejsca 4-8 . Do strefy medalowej Jaśkowi zabrakło niewiele, natomiast Szymek doznał kontuzji i musiał wycofać się z rywalizacji. Gratulujemy zawodnikom i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

                                                                                     - Bogdan Rajchel -