27.JPG

26 kwietnia 2023 r. na strzelnicy sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie odbyły się Finały Wojewódzkie 62 edycji Zawodów Strzeleckich o „Srebrne Muszkiety” zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” i ZSP Rymanów. Finał wojewódzki był jednocześnie eliminacją do zawodów centralnych. Strzelano z broni kbks do tarczy z odległości 50m. w pozycji leżącej bez podpórki.

Ocenianych było 30 strzałów. Indywidualnie wśród dziewcząt całe podium przypadło w udziale zawodniczkom z Rymanowa. Pierwsze miejsce wystrzelała Urszula Zając (280 pkt. na 300 możliwych do zdobycia), przed Patrycją Garbińską (278 pkt.) i Aleksandrą Czyż (272 pkt.). Wśród chłopców pierwsze miejsce zdobył Patryk Klimkowski z PTG „Sokół” Rymanów – LO Rymanów strzelając 273 pkt. przed Norbertem Stygarem z Zespołu Szkół w Trzcinicy (264 pkt.). Na trzecim miejscu zawody ukończył Daniel Krół z PTG „Sokół” Rymanów – LO Rymanów 254 pkt.), a na czwartym - Jakub Oliwko (251 pkt.), również z Rymanowa. Drużynowo wśród dziewcząt zwyciężyły zawodniczki z PTG „Sokół” Rymanów – LO Rymanów (830 pkt.), przed LO Kolbuszowa (716 pkt.) i ZS Trzcinica (676 pkt.). Wśród chłopców najcelniej strzelali uczniowie z Rymanowa (778 pkt.). Drugie miejsce zajęli strzelcy z LO Kolbuszowa (658 pkt.). Na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna ZS Trzcinica zdobywając 658 pkt. Sędzią głównym zawodów był prezes PTG „Sokół” w Rymanowie druh Kazimierz Cetnarski. Funkcję sędziego punktowego sprawował płk. pan Robert Przybyła. Funkcję kierownika strzelnicy pełniła Izabela Cetnarska Czyż. Sekretarzem zawodów była uczennica Klaudia Bielec. Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonała dyrektor ZSP w Rymanowie pani Beata Suwała SzczechowskaZwycięzcy zawodów wojewódzkich (uczniowie z rymanowskiego liceum) bedą reprezentować woj. podkarpackie na zawodach centralnych.