Paulina Niepokój mistrzynią Polski

Paulina Niepokój (PTG "SOKÓŁ" Rymanów), na najwyższym stopniu podium, z tytułem Mistrzyni Polski w biathlonowym nordic walking, na 2. miejscu, Litwinka - Sara Urumova, a na 3. Aleksandra Mieszaniec

 

7 lipca 2019 w Kościelisku odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking. W zawodach tych wzięła udział czteroosobowa reprezentacja PTG "SOKÓŁ" z Rymanowa. Fantastycznie zaprezentowały sie nasze panie, Paulina Niepokój i Erwina Wilusz. Paulina wygrała kategorię K/2 i zasłużenie zdobyła tytuł mistrzyni Polski zdecydowanie pokonując rywalki. Erwina zajęła 3. miejsce w kategorii K/3 i podczas dekoracji stanęła na najniższym stopniu podium obok biathlonowej wicemistrzyni świata, Krystyny Guzik Pałki (1. miejsce) i Marioli Pasikowskiej (2.miejsce), która należy do ścisłej europejskiej czołówki w nordic walking. Ponadto nasza zawodniczka została doceniona i wyróżniona przez sędziów oraz nagrodzona przez organizatorów  za  technikę marszu. Na czwartym miejscu, tuż za podium, kategorię K/2 ukończyła Aneta Sokołowska. Na tej samej, 4. pozycji, w kategorii M/5 zklasyfikowany został Marek Sokołowski, który po doskonałym marszu,  podium zaprzepaścił fatalną postawą na strzelnicy, gdzie odnotował aż pięć "pudeł" i musiał pokonać dodatkowo pięć karnych, 100-stu metrowych rund.

Od prawej: Erwina Wilusz (PTG "SOKÓŁ" Rymanów), Krystyna Pałka Guzik i Mariola Pasikowska

Erwina Wilusz i Paulina Niepokój (obie PTG :SOKÓŁ" Rymanów) z trofeami zdobytymi podczas VII Otwartch Mistrzostw Polski w Biathlonowym Nordic Walking. (Kościelisko, 7.07.2019)

Dodatkowe informacje

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.