V Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych

Licealiści z ZSP Rymanów, zrzeszeni w PTG "SOKÓŁ" Rymanów, w musztrze paradnej, na terenie woj. podkarpackiego są poza zasięgiem rywali. W swoim piątym występie odnieśli kolejne,  piąte już zwycięstwo. Nasi uczniowie wygrali musztrę użytkową i zdeklasowali konkurencję w pokazie musztry paradnej odnosząc okazałe zwycięstwo również w klasyfikacji generalnej. Na miejscu 2. zmagania ukończył Zespół Szkół SARS w Trzcinicy, 3. lokatę wywalczyło Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu, a na miejscu  4. uplasował się Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych. Na pokazie obecni byli między innym:

Wicewojewoda Podkarpacki –pani Lucyna Podhalicz, Starosta Powiatu Krośnieńskiego - pan Jan Pelczar, Burmistrz Gminy Rymanów - pan Wojciech Farbaniec i Dyrekcja ZSP w Rymanowie ( pani Elżbieta Nadziakiewicz, pani Beata Szczechowska – Suwała i pan Wojciech Kilar),  ppłk. Andrzej Nykiel  i kpt. Sławomir Morawski –WKU Jasło, st.bryg. mgr inż. Mariusz Bieńczak –Komendant Miejski PSP w Krośnie, st. insp. Robert Zygmunt – Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, kpt. Marcin Biedka –PSP w Krośnie, mjr Piotr Cichoń i st. chor. sztab. Robert Mazurek -21 Bryg. Strz. Podhalańskich oraz Witold Podlaszczak – Komendant Komisariatu Policji w Rymanowie. Tym razem gospodarzem przeglądu była Gmina Rymanów, a zawody odbyły się w Rymanowie - Zdroju. Pododdział uczniów z rymanowskiej mundurówki wystąpił w galowych mundurach Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „SOKÓŁ”. Nasza młodzież zaprezentowała się z jak najlepszej strony i pokazała wszystko to, czego na co dzień uczy się i doskonali pod okiem swojego opiekuna pana Kazimierza Cetnarskiego, byłego żołnierza Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Żmudne ćwiczenia, na placu szkolnym, doskonalące poszczególne elementy musztry i kolejność ich wykonywania przyniosły piorunujący efekt w postaci perfekcyjnie wykonanego układu musztry paradnej z trzema rodzajami broni (lance, szable i karabiny), który został nagrodzony przez licznie zgromadzoną publiczność gromkim brawami i owacjami. Również uczniowie z konkurencyjnych drużyn nie szczędzili pochlebnych opinii i o występie naszych licealistów wypowiadali się w samych superlatywach. Podobnego zdania była też komisja sędziowska, która nie dopatrzyła się uchybień i zdecydowana większość jurorów przyznała naszym uczniom noty marzeń „10”! Po udanym występie, nasi uczniowie i opiekun, pan Kazimierz Cetnarski wystąpili przed kamerą telewizyjną i udzielając wywiadu odpowiadali na pytania zadawane przez redaktora TV RZESZÓW. Na zakończenie wszyscy uczestnicy mieli okazję delektować się przepysznym, żołnierskim specjałem, z kuchni polowej, jakim bez wątpienia jest żołnierska grochówka. Zwycięstwo w przeglądzie wojewódzkim daje naszej drużynie przepustkę do Zakopanego, gdzie w dniach 3-5 czerwca 2019 nasi uczniowie będą reprezentować Podkarpacie na Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych. Gratulujemy naszym licealistom zwycięstwa w turnieju wojewódzkim i z niecierpliwością czekamy na występy w zimowej stolicy polskich Tatr, i nie ukrywamy, że  liczymy na kontynuację długiego pasma sukcesów odnoszonych w minionych latach przez poprzedników, którzy mają na swoim koncie między innymi mistrzostwo Polski w musztrze paradnej (Tarnów – 2015), i 1. miejsce w kraju w pieśni marszowej (Zakopane-2017). W składzie zwycięskiego pododdziału wystąpili: Aleksandra Wiśniowska, Michalina Śliwka, Martyna Grzebień, Gabriela Kotyła, Wiktoria Wróbel, Wiktoria Kowalczyk, Kornelia Szul, Wiktoria Szul, Natalia Niepokój, Sandra Szwarc , Szczepan Deptuch, Kacper Winczowski i  Konrad Szkałuba

Dodatkowe informacje

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.