Druhna, Izabela Cetnarska – Czyż, trenerem roku

21 lutego 2019 r., w Jedliczu, podczas uroczystej gali XVIII Plebiscytu Sportowego Izabela Cetnarska - Czyż, (PTG "SOKÓŁ" Rymanów), została wybrana najlepszym trenerem powiatu krośnieńskiego. Nasza koleżanka w przeszłości była doskonałą biathlonistką. Obecnie bezgranicznie poświęciła się pracy z młodzieżą. Pracuje w ZSP Rymanów jako nauczyciel wychowania fizycznego, wychowawca i trener strzelectwa. To pod jej opieką strzelcy LO Rymanów  od wielu lat są niepokonani w naszym województwie i reprezentują Podkarpacie na arenie ogólnopolskiej, gdzie zdobywają laury odnosząc liczne sukcesy.

I tak, np. w roku 2018 podczas centralnego finału 57. zawodów o "Srebrne Muszkiety - Bydgoszcz 2018" reprezentanci LO Rymanów wywalczyli 3. medale. Żeńska drużyna zdobyła srebrny medal zajmując 2. miejsce. Natomiast indywidualnie podopieczne pani Izy stanęły na drugim i trzecim stopniu podium. W finale wojewódzkim rozgrywanym w Brzozowie nasi strzelcy nie mieli sobie równych i z ogromną przewagą drużyny dziewcząt i chłopców zajęły pierwsze miejsca. Oprócz tych, jakże spektakularnych sukcesów, trener Cetnarska może poszczycić się licznymi miejscami swoich zawodników na podium, w zawodach niższej rangi. Uczniowie LO Rymanów, członkowie PTG "SOKÓŁ Rymanów", corocznie zdobywają medale z najcenniejszego kruszcu w kolejnych edycjach memoriału Bogusława Dziury rozgrywanego w Jedliczu oraz cyklicznych zawodach  trójboju obronnego w Krośnie. Wielkie brawa, mega gratulacje, podziękowania, ogromny szacunek i słowa najwyższego uznania należą się pani Izabeli Cetnarskiej - Czyż za ciężką, wieloletnią pracę z młodzieżą, która przynosi namacalne efekty w postaci zdobywanych medali, pucharów i zajmowanych wysokich miejsc przez jej wychowanków podczas  zawodów.